Bezpieczeństwo i Prawo: Dlaczego Zakup Dmuchańców bez Faktury Może Być Ryzykowny?

Home 9 Blog 9 Bezpieczeństwo i Prawo: Dlaczego Zakup Dmuchańców bez Faktury Może Być Ryzykowny?

Na rynku urządzeń dmuchanych pojawia się coraz więcej ofert sprzedaży bez faktury. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się kuszące ze względu na niską cenę, wiążą się z nimi poważne ryzyka, zarówno prawne, jak i dotyczące bezpieczeństwa użytkowników. W tym artykule przyjrzymy się konsekwencjom zakupu dmuchańców bez faktury, szczególnie w kontekście odpowiedzialności w przypadku wypadków.

 1. Legalność i Zgodność z Normami:
  • Urządzenia dmuchane, sprzedawane bez faktury, często nie spełniają norm bezpieczeństwa obowiązujących w Polsce (np. norma PN-EN 14960). Brak oficjalnej faktury oznacza, że produkt mógł nie przejść niezbędnych kontroli i certyfikacji. Jest to nie tylko nielegalne, ale również stwarza ryzyko dla użytkowników.
 2. Brak Gwarancji i Serwisu:
  • Kupując dmuchańce bez faktury, tracimy prawo do gwarancji i serwisu producenta. W przypadku uszkodzeń, koszty naprawy mogą przekroczyć wartość zakupu, a niektóre uszkodzenia mogą być nieodwracalne bez wsparcia profesjonalnego serwisu.
 3. Odpowiedzialność Prawna w Przypadku Wypadku:
  • W 2019 roku w Polsce doszło do wypadku..Dmuchaniec został porwany przez wiatr wraz z 2.5 letnią dziewczynką. Dziecko zaopatrzył naziemny Zespół Ratownictwa Medycznego, przetransportowało je Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Sprawą zajęła się policja. (zobacz artykuł)
 4. Ubezpieczenie:
  • Bez faktury trudno jest uzyskać ubezpieczenie na urządzenie dmuchane. W przypadku wypadku lub uszkodzenia, brak ubezpieczenia może oznaczać ogromne koszty naprawy lub odszkodowania dla poszkodowanych.
 5. Wiarygodność Dostawcy:
  • Firmy takie jak Oli Dmuchańce, działające transparentnie i legalnie, zawsze wystawiają faktury swoim klientom. Zakup bez faktury może sugerować, że dostawca chce uniknąć odpowiedzialności za jakość produktu.
 6. Świadomość Konsumenta:
  • Kupując dmuchańce bez faktury, klient nie tylko narazi się na ryzyko prawne, ale również przyczynia się do wspierania nieuczciwych praktyk rynkowych. Świadomy wybór legalnych i certyfikowanych produktów pomaga w budowaniu zdrowego rynku.

Zakup dmuchańców bez faktury to ryzyko,

które nigdy się nie opłaca. Jak mówi przysłowie, “taniej ryby, to i kot nie je”. Oszczędności na początku mogą przekształcić się w ogromne koszty, zarówno finansowe, jak i prawne. Bezpieczeństwo, pewność jakości i legalność to wartości, które zawsze powinny być na pierwszym miejscu podczas zakupu urządzeń dmuchanych.

Pamiętajmy o tym, wybierając sprawdzone i zaufane firmy, takie jak Oli Dmuchańce.