Dmuchańce – 10 powodów, by zapewnić dzieciom tę formę rozrywki

Home 9 Blog 9 Dmuchańce – 10 powodów, by zapewnić dzieciom tę formę rozrywki

Kolorowe dmuchańce dla dzieci to idealna dawka zdrowego ruchu na świeżym powietrzu. Dzięki takiej formie rekreacji najmłodsi dostaną to, czego najbardziej potrzebują. Nie tylko wyładują nagromadzoną energię i pozbędą się negatywnych emocji, ale przede wszystkim rozwiną swoje umiejętności psycho-ruchowe. W ten sposób uwierzą we własną możliwości i łatwiej im będzie osiągnąć wytyczone cele w dorosłym życiu.

Dmuchane atrakcje w plenerze wzmocnią więzi rodzinne. Wspólnie spędzony czas to najcenniejszy dar, jaki możesz ofiarować swoim bliskim, szczególnie dzieciom. Jeśli nie macie pomysłu na to, w jaki sposób spędzić weekendowe popołudnie, poszukaj w swojej okolicy miejsca, w którym znajdują się dmuchańce dla dzieci i wybierz się tam ze swoimi pociechami. Zobaczysz radość w ich oczach i sama poczujesz się naprawdę szczęśliwa.

10 powodów, dla których warto zaproponować dzieciom dmuchańce

  1. Spokojne nerwy

Jeśli w ostatnim czasie zaobserwowałaś u swoich milusińskich nadmiar złych emocji. Postaraj się je wyciszyć, oferując zabawę w plenerze. Harce na dmuchanym zamku sprawią, że dziecko wróci spokojniejsze i wyciszone.

  1. Kołysanie to synonim bezpieczeństwa

Pamiętasz, gdy delikatnie kołysałaś w swoich ramionach Twoją córkę lub syna, gdy byli bardzo mali? W ten sposób dawałaś im poczucie bezpieczeństwa. Lekkie huśtanie kojarzy się nam podświadomie z przebywaniem w łonie matki, w którym nic złego nie mogło nam się przytrafić. Z tego samego powodu bujanie wpływa pozytywnie na organizm dziecka i pozwala mu czuć się bezpiecznie.

  1. Większy iloraz inteligencji

Kołysanie wpływa pozytywnie na pracę mózgu. Tworzy się więcej połączeń nerwowych, które odgrywają niebagatelną rolę w zwiększeniu możliwości intelektualnych jednostki.

  1. Brak problemów z równowagą

Podczas zabawy na dmuchanych obiektach dzieci nieustannie się bujają. Dzięki temu lepiej rozwija się zmysł równowagi. Co więcej, dziecko szybciej doskonali swoją koordynację ruchową. Jest to szczególnie ważne w dwóch pierwszych latach życia. Dzięki temu w późniejszym rozwoju będzie mu łatwiej opanować jazdę na rowerze czy skakanie na jednej nodze.

  1. Większa świadomość swojego ciała

Dmuchańce wspomagają łączenie doświadczeń zmysłowych. Mali domownicy stają się bardziej świadomi swoich ruchów i w ten sposób rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną.

  1. Mocne mięśnie

Zabawa na dmuchanych atrakcjach pozwala wzmocnić mięśnie całego ciała. Różnego rodzaju ćwiczenia korzystnie wpływają na poszczególne partia ciała. Dzięki temu dzieci stają się silniejsze.

  1. Lepsza koncentracja

Dmuchane tory przeszkód wymagają koncentracji, by móc właściwie ocenić kolejne utrudnienia pojawiające się na drodze. W ten sposób dziecko rozwija umiejętność skupienia się na jednej rzeczy, co w przyszłości okaże się pomocne np. w trakcie szkolnej nauki.

  1. Relaks dla rodziców

Co prawda, zabawa na dmuchańcach nie może się odbyć bez opieki dorosłych, to jednak wspólne przebywanie na świeżym powietrzu pozwala się zrelaksować rodzicom. Widok roześmianych twarzy pozwala zapomnieć choć na chwilę o codziennych troskach.

  1. Świetna forma rekreacji

Dmuchańce gwarantują przede wszystkim świetną zabawę. Zarówno mniejsze, jak i trochę starsze dzieci będą się czuć świetnie, pokonując własne słabości i odnosząc małe sukcesy, np. pokonując przeszkody.

  1. Czas bez komputera i telewizora

Zabawa w plenerze lub zadaszeniem to zawsze lepsza propozycja spędzenia czasu z dzieckiem. W ten sposób możesz dostrzec postępy Twojego malucha, które byłyby niezauważalne w domowym zaciszu.

Dmuchańce – 10 powodów, by zapewnić dzieciom tę formę rozrywki: podsumowanie

Dmuchane atrakcje dla dzieci to dobry sposób, by spędzić czas z rodziną i skutecznie wspomóc rozwój dziecka. Wspólnie spędzone chwile staną się wspaniałymi wspomnieniami, które z pewnością osłodzą jeden moment pełen goryczy. Być może zabawa na dmuchańcach i radość płynąca z tego faktu staną się początkiem Twojej nowej przygody. Zastanów się, czy nie chciałabyś wkroczyć w świat biznesu i stworzyć w swojej okolicy salę zabaw, która przyciągnęłaby tłumy zadowolonych dzieci i rodziców.