Dmuchane place zabaw – imprezy w plenerze

Home 9 Blog 9 Dmuchane place zabaw – imprezy w plenerze

Dmuchane place zabaw, czyli kilka słów o imprezach firmowych i integracyjnych organizowanych w plenerze

Dmuchany plac zabaw dla dzieci to dobre rozwiązanie, by zapewnić atrakcyjną formę rozrywki najmłodszym uczestnikom eventów organizowanych na świeżym powietrzu. Doskonale sprawdzą się jako element towarzyszący imprezom firmowym organizowanym np. z okazji Dnia Dziecka czy też podczas spotkań integracyjnych przeznaczonych dla rodzin z dziećmi. Sprawdźmy czy wynajem dmuchanych placów zabaw to dobry pomysł na biznes i jakie korzyści niesie ze sobą zabawa na świeżym powietrzu.

Dmuchane place zabaw dla dzieci — wynajem

Duży, kolorowy dmuchaniec w postaci placu zabaw to niezła gratka dla najmłodszych. Bardzo często osoby odpowiedzialne za organizację imprez firmowych poszukują ciekawych propozycji, by umożliwić rodzicom z małymi dziećmi uczestnictwo w spotkaniu. W ten sposób umożliwiają integrację pracowników i ich rodzin z przedsiębiorstwem. To bardzo ważne ze względów PR-owych. W ten firma pokazuje, że ważni są dla niej pracownicy i ich rodziny, a osobom związanym z marką łatwiej jest się identyfikować ze swoim miejscem pracy. Czują się bardziej odpowiedzialni za swoje działania i lepiej wywiązują się ze swoich obowiązków służbowych.

Organizacja imprezy integracyjnej to potężne przedsięwzięcie logistyczne. Wymaga dbałości o każdy szczegół. Miejsce przeznaczone na spotkanie musi być przestronne i bezpieczne. Należy wybrać catering, wynająć namiot, przygotować stoły i krzesła. Do tego dochodzi jeszcze kwestia nagłośnienia, doboru odpowiedniej muzyki oraz przygotowania czegoś, co pozwoli wypełnić czas najmłodszym. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest wynajęcie animatorek, które zachęcą dzieci do wspólnej zabawy, pomalują twarze i zorganizują konkursy.

Ciekawym sposobem na walkę z nuda może się okazać dmuchany plac zabaw. To prawda, że żadna firma raczej nie zdecyduje się zakup takiego sprzętu, ale z pewnością chętnie skorzysta z możliwości wynajęcia takiej atrakcji. Jeśli do tej pory brakowało Ci pomysłu na biznes, możesz przygotować ciekawą ofertę i rozesłać ją do firm w Twojej okolicy. Możesz także osobiście zaprezentować Twoją propozycję współpracy. Jeśli uda Ci się przeprowadzić kilka udanych animacji dla dzieci, zyskasz większą ilość klientów. Przedsiębiorstwa będą polecać Twoje usługi. Warto również reklamować się na stronach, a także proponować dmuchane place zabaw np. na wesela czy festyny rodzinne.

Korzyści płynące z zabawy na dmuchanym placu zabaw

Dmuchany plac zabaw to alternatywa dla tradycyjnego miejsca z huśtawkami, drabinkami i zjeżdżalnią. Jest on mobilny i można go rozstawić praktycznie w każdym miejscu. Ponadto jest wykonany z atestowanych materiałów i gwarantuje większe bezpieczeństwo, ponieważ powietrze amortyzuje wszelkiego rodzaju upadku. Dodatkowo dmuchańce minimalizują ryzyko wystąpienia siniaków, guzów i zadrapań.

Dmuchane urządzenia rekreacyjne zapewniają dużą dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Pozwalają dzieciom rozładować energię i pozbyć się negatywnych emocji. W trakcie zabawy dzieci rozwijają swoje umiejętności motoryczne oraz uczą się utrzymania równowagi, co nie zawsze jest takie proste jak w przypadku plastikowych lub drewnianych placów zabaw rozstawionych na utwardzonym i wyrównanym podłożu.

Efekt bujania wpływa na dzieci kojąco i pozwala im się zrelaksować. Zabawa na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na stan zdrowia, pracę mózgu i sen. Czas spędzony na dmuchanym placu zabaw to bezpieczna forma rozrywki, która przywołuje miłe wspomnienia.

Wynajem dmuchanych placów zabaw to propozycja godna uwagi zarówno dla działów HR, jak i osób, które chciałyby uzyskać dodatkowy dochód. Warto rozważyć tę możliwość i spróbować szczęścia w branży eventowej. Możliwości jest wiele. Wystarczy pokonać strach i wyzwolić w sobie kreatywność. Uśmiech na twarzy dzieci z pewnością doda energii i stanie się jedną z największych motywacji do rozwijania swojej działalności.

Zabawa na dmuchanym placu zabaw niesie ze sobą szereg korzyści, nie tylko zdrowotnych. Dzieci korzystające z dmuchańców uczą się dyscypliny, a także nabywają kompetencji interpersonalnych. Uczą się czekania na swoją kolej, komunikują się z rówieśnikami, nierzadko też wymyślają różnego rodzaju zabawy, by uatrakcyjnić zabawę. Ponadto pokonują swoje słabości i odkrywają swoją wartość.