Drewniane place zabaw dla dzieci z atestem

Home 9 Blog 9 Drewniane place zabaw dla dzieci z atestem

Drewniany plac zabaw dla dzieci z drzewa egzotycznego z atestem – bezpieczna i ekologiczna przystań

Plac zabaw to jedno z ulubionych miejsc dzieci. Maluchy chętnie spędzają czas, bawiąc się na świeżym powietrzu, dlatego warto zapewnić im bezpieczną rozrywkę w plenerze, dzięki której będzie można jednocześnie zadbać o środowisko naturalne. Idealnym rozwiązaniem wydają się drewniane place zabaw dla dzieci z drzewa egzotycznego atestem. Sprawdźmy, czy jest to propozycja godna rozważenia.

Miejsca przeznaczone do rekreacji dla najmłodszych pojawiają się w parkach, w pobliżu bloków, a także na terenie szkół i przedszkoli. Stanowią nieodłączny element miejskiego krajobrazu. Z tego powodu powinny one być estetyczne, a także przyjazne środowisku. Dodatkowo maluchy bawiące się pod opieką dorosłych nie powinny być narażane na niebezpieczeństwo.

Zalety drewnianych placów zabaw dla dzieci

Drewno świetnie wpisuje się w filozofię eko, która zyskuje coraz bardziej na popularności. Naturalny surowiec idealnie wkomponowuje się w miejską architekturę. Drewniane place zabaw z drzewa egzotycznego z atestem produkuje się z wysokiej jakości drewna klejonego warstwowo lub litego impregnowanego pod wpływem ciśnienia. Dzięki nowoczesnej technologii są wytrzymałe i doskonale sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych. Technika impregnacji ciśnieniowej zabezpiecza całkowicie strukturę drewna przed działaniem niekorzystnych czynników. Substancje chroniące surowiec spełniają najwyższe wymogi, nie szkodzą życiu ani zdrowiu.

Malowanie zewnętrznych elementów dodatkowo zabezpiecza drzewa przed wysychaniem spowodowanym nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Dodatkowo chroni również przed niszczącą siłą wody. By zwiększyć żywotność miejsca rozrywki, ogranicza się kontakt drewna z gruntem dzięki stalowym kotwom.

Warto zauważyć, że drzewo wywołuje pozytywne emocje i uspokaja, co dodatkowo podnosi jakość odpoczynku na świeżym powietrzu. Ponadto wszelkie upadki i zderzenia z konstrukcją są mniej bolesne niż w przypadku metalowych budowli. Grube belki wyglądają nie tylko wzniośle, ale przede wszystkim zapewniają solidność obiektu.

O czym nie możesz zapomnieć, będąc właścicielem drewnianego placu zabaw dla dzieci?

Jeśli opiekujesz się placem zabaw wykonanym z drewna, nie zapomnij o odpowiedniej konserwacji surowca. W ten sposób ograniczysz ryzyko wtargnięcia korników i przedłużysz okres użytkowania drabinek, huśtawek czy torów przeszkód narażonych na zniszczenia spowodowane przez warunki pogodowe. Zaleca się, by stosować impregnaty co 2-3 lata. Dobrze jest także dokonać oceny stanu technicznego i w razie konieczności wykonać niezbędne naprawy.

Ważnym elementem jest również umieszczenie regulaminu obowiązującego na placu zabaw i dopilnowanie, by był on bezwzględnie przestrzegany.

Drewniany plac zabaw dla dzieci z drzewa egzotycznego z atestem: podsumowanie

Place zabaw wykonane z drewna idealnie współgrają z drzewami rosnącymi w parku oraz tymi, które znajdują się na terenie szkoły, przedszkola czy wspólnoty mieszkaniowej. To również doskonała propozycja dla właścicieli domów jednorodzinnych otoczonych zielenią. Drewniane place zabaw z atestem zapewnią bezpieczeństwo maluchom oraz podkreślą walory estetyczne miejskiego budownictwa. Niebanalne konstrukcje mogą stać się ciekawą atrakcją turystyczną.
Drewno to naturalny surowiec stosowany w budownictwie od wielu wieków. Nowoczesne metody eksploatacji skutecznie zwiększają jego żywotność. Ponadto koszty utrzymania nie są wysokie i rozkładają się na kilka, a nawet kilkanaście lat.