Plac zabaw to nie ozdoba, korzystaj z niego jak najczęściej

Home 9 Blog 9 Plac zabaw to nie ozdoba, korzystaj z niego jak najczęściej

Plac zabaw to jedno z niewielu miejsc, które wspomaga rozwój dziecka na wielu płaszczyznach całkowicie za darmo. Ruch na świeżym powietrzu, kontakt z rówieśnikami oraz wsparcie rodziców wpływają korzystnie na kolejne etapy naszego życia. Podaruj maluchowi to, co najcenniejsze. Ofiaruj mu Twój czas i uwagę. Pozwól mu poczuć się wolnym. Uwolnij siebie i dziecko od nadmiaru technologii.

Rozwój technologii, ogromny pośpiech, chroniczny stres, a także pandemia przyczyniły się do tego, że w ostatnim czasie staliśmy się jeszcze bardziej wycofani. Zamknięto przedszkola, szkoły, miejsca pracy, a także ogólnodostępne skwery. To wszystko sprawiło, że wirtualna rzeczywistość mocno wkroczyła w nasze życie. Stała się jego częścią. I tak już pozostanie.

Ważne, by w tym wszystkim się nie zagubić i znaleźć złoty środek. Brak kontaktu z drugim człowiekiem zabija w nas to, co najlepsze. Musimy zrobić wszystko, by nie zabić w sobie wrażliwości. To nasza misja. Jesteśmy zobowiązani do tego, by pomóc młodemu pokoleniu znaleźć złoty środek między życiem w sieci a rzeczywistością. Niestety sztuczna inteligencja znacznie nam to utrudnia. Jej wpływ na nasz los będzie jeszcze większy.

Warto zatem zrobić bilans zysków i strat. Stańmy przed sobą w prawdzie i zastanówmy się, co możemy zrobić, by zachować w nas empatię? Co Ty możesz zrobić, by Twoje dziecko potrafiło okazywać uczucia, wykazywało zrozumienie wobec innych oraz radziło sobie z emocjami? Odpowiedź jest bardzo prosta. Poświęć mu czas i wyjdź z nim na dwór.

Wspólny spacer i zabawa na placu zabaw to remedium na całe zło tego świata

Ruch na świeżym powietrzu pozytywnie oddziałuje na każdą komórkę naszego ciała. Dotleniony organizm nabywa odporności i łatwiej zwalcza infekcje. Skóra staje się zdrowsza, jelita lepiej pracują, metabolizm przyspiesza… Wyrównuje się poziom cukru i ciśnienie. Poprawia się ogólny stan zdrowia. Apetyt powraca… Zrównoważona dieta chroni przed otyłością, próchnicą oraz innymi schorzeniami.

Zabawa z dzieckiem na placu zabaw pozwala zaobserwować jego postępy i na nowo odnaleźć radość z życia. Maluch ćwiczy swoją sprawność, pokonuje słabości, coraz lepiej koordynuje oraz planuje swoje ruchy. Staje się świadomy swoich wad oraz zalet. Gdy odnosi sukces, wzrasta jego samoocena. Wie, że poradzi sobie w przyszłości.

Plac zabaw to miejsce, w którym budzi się w nas człowieczeństwo

Rekreacja na placu zabaw zachęca do interakcji z drugim człowiekiem. Tutaj nawiązanie relacji staje się o wiele prostsze. Wszystko jest naturalne, nie wymuszone. Poznajemy nowe osoby, uśmiechamy się do nich, rozmawiamy. Na nowo uczymy się budować relacje. Na początku są one powierzchowne, ale z czasem przybierają na sile.

Jeśli zaczniesz regularnie wychodzić z dzieckiem na dwór, zauważysz wiele zmian, jakie będą zachodzić. Podobnie jak Twoja pociecha zaczniesz się cieszyć z małych rzeczy. Przełamiesz wewnętrzne blokady, zwalczysz nieśmiałość. Będziesz z utęsknieniem czekał na chwilę, w której skończysz pracę. Nagle wszystko stanie się o wiele prostsze. Systematyczne spotkania z drugim człowiekiem obudzą w Tobie dobro. Na nowo odkryjesz to, co niegdyś w sobie głęboko zakopałeś.

Wspólnie spędzony czas dzieckiem wzmocni waszą więź. W przyszłości będziecie z rozrzewnieniem powracać do tych chwil. Staniecie się dla siebie najważniejsi na świecie. Nikt nie zabierze Wam tych wspomnień. Pozytywny nastawienie do rzeczywistości pozwoli Ci również odbudować relacje z partnerem.

Podsumowanie: Plac zabaw to nie ozdoba, korzystaj z niego jak najczęściej

Miejski skwer wyposażony w atrakcyjny kolorowy sprzęt, który zapewnia doskonałą i bezpieczną rozrywkę to miejsce, które powinieneś jak najczęściej odwiedzać. Regularny ruch na świeżym powietrzu zapewni Ci i Twojej rodzinie to, co najważniejsze: zdrowie, silną więź, a także kontakt z innymi ludźmi. Pamiętaj, nasza natura wymaga od nas utrzymywania relacji. Izolacja nas zabija.

Plac zabaw to wyjątkowe miejsce, które łączy pokolenia. Tutaj spotykają się przedstawiciele różnych generacji. Uczą się od siebie wzajemnie. Pokonują własne ograniczenia i przełamują dystans. Dotlenione organy lepiej funkcjonują. Obniża się poziom stresu. Stajemy się zdrowsi na duszy oraz ciele. Nie traktuj placu zabaw jako ozdoby. Przychodź tu jak najczęściej. Zadbaj o swoją przyszłość i następnych pokoleń. Zachęć wspólnotę mieszkaniową, do której należysz, lub władze miejskie, żeby stworzyli atrakcyjny skwer w Twoim pobliżu.