Plac zabaw w przedszkolu lub szkole – jak uzyskać dofinansowanie z Budżetu obywatelskiego?

Home 9 Blog 9 Plac zabaw w przedszkolu lub szkole – jak uzyskać dofinansowanie z Budżetu obywatelskiego?

Plac zabaw w przedszkolu lub szkole – jak uzyskać dofinansowanie z Budżetu obywatelskiego?

Plac zabaw przy przedszkolu lub szkole to kosztowna inwestycja. Jego budowa, jak i utrzymanie w dużym stopniu nadwyrężają budżet. Bardzo często urządzenia zabawowe są wielokrotnie naprawiane oraz konserwowane, by zostały dopuszczone do użytku. W skrajnych przypadkach sprzęt nadaje się do wyrzucenia. Z tego powodu dostęp do obiektu często jest ograniczony. Eksperci z Oli-dmuchańće podpowiadają, jak uzyskać dofinansowanie z Budżetu obywatelskiego na projekt, budowę lub zakup wyposażenia placu zabaw. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak pozyskać dodatkowe fundusze, dzięki którym Twoja oferta edukacyjna stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Budżet Obywatelski – co to jest?

Budżet obywatelski to wyznaczona przez samorząd terytorialny kwota pochodząca z jego budżetu, którą przeznacza się na lokalne inwestycje bądź inicjatywy. Mieszkańcy danego regionu oraz organizacje działające na określonym terytorium mogą zgłosić w wyznaczonym terminie swoje pomysły. Co ciekawe, wśród inicjatorów mogą być również osoby małoletnie.

Członkowie lokalnej społeczności proponują rozmaite zadania, które powinny zostać zrealizowane w ich najbliższym otoczeniu. Następnie urzędnicy starannie analizują każdy wniosek i oceniają, czy jego wdrożenie jest możliwe. Propozycje, które otrzymają pozytywną opinię, biorą udział w głosowaniu bezpośrednim. Projekty, które zdobyły najwięcej głosów, zostają wpisane do uchwały budżetowej.

Budżet obywatelski – jak złożyć wniosek na projekt, budowę lub zakup wyposażenia placu zabaw?

Budżet partycypacyjny to jedno z lepszych narzędzi, jakim dysponuje demokratyczne społeczeństwo. Dzięki niemu mieszkańcy regionu mają realny wpływ na to, jak zmienia się ich mała ojczyzna. Aby zgłosić swój pomysł na zagospodarowanie lokalnych finansów, wystarczy złożyć uzupełniony formularz dostępny na stronie urzędu. Do wniosku należy dołączyć listę mieszkańców popierających projekt. Przed złożeniem dokumentów, koniecznie zapoznaj się z wytycznymi Twoich władz. Całą dokumentację możesz przesłać tradycyjną pocztą lub mailowo.

Budżet obywatelski na plac zabaw dla dzieci – jakie informacje trzeba zawrzeć w formularzu?

Aby zgłosić do budżetu obywatelskiego projekt placu zabaw dla dzieci, koniecznie zamieść następujące informacje:

  • lokalizację obiektu,

  • skrócony opis zadania (np. modernizacja placu zabaw: zakup nowych urządzeń zabawowych),

  • opis projektu,

  • cel zadania (np. nowy plac zabaw zachęci dzieci do większej aktywności, tutaj będą mogły doskonalić swoje umiejętności zręcznościowe oraz rozwijać wyobraźnię),

  • beneficjentów (uczniowie, przedszkolaki, mieszkańcy),

  • szacowane elementy kosztów.

Chcesz wybudować plac zabaw? Boisz się, że źle wycenisz inwestycję? Skontaktuj się już dziś z Oli-Dmuchańce. Pomożemy Ci starannie zaprojektować atrakcyjny plac zabaw, który będzie miał szansę na dofinansowanie z Budżetu obywatelskiego. Podpowiemy Ci, jakie wyposażenie placu zabaw zakupić i którą nawierzchnię wybrać, by stworzyć bezpieczną strefę zabaw na miarę XXI wieku.