Atestowana sala zabaw dla dzieci — świetny pomysł na biznes

Home 9 Blog 9 Atestowana sala zabaw dla dzieci — świetny pomysł na biznes

Sala zabaw dla dzieci to efektywny pomysł na biznes. Atrakcyjna lokalizacja, przyjazna obsługa oraz ciekawe wyposażenie odpowiadające potrzebom maluchów i dorosłych sprawią, że inwestycja szybko się zwróci. Rodzice chętnie odwiedzają takie miejsca ze swoimi pociechami przez cały rok. Sprawdźmy jakie warunki trzeba spełnić, by sala zabaw stała się dochodowym biznesem.

Prowadzenie sali zabaw dla dzieci nie wymaga specjalnych pozwoleń. To duże ułatwienie na początku przedsiębiorczej drogi, szczególnie dla osób, które zakładają swoją pierwszą firmę. W zależności od specyfiki miejsca przeznaczonego dla najmłodszych działalność regulują przeróżne przepisy. Poniżej znajdziecie najważniejsze wskazówki, dzięki którym łatwiej będzie stworzyć alternatywę dla tradycyjnego placu zabaw.

Bezpieczeństwo na sali zabaw

Niezależnie od charakteru przedsiębiorstwa czy lokalizacji, przepisy BHP i ppoż. dotyczą każdego. Muszą się do nich stosować pracodawcy, pracownicy oraz osoby odwiedzające placówkę. W tym celu najlepiej skontaktować się ze specjalistą, który pomoże dostosować nową salę zabaw do obowiązujących przepisów, by zapewnić wszystkim bezpieczne i komfortowe warunki.

Ponadto, wszyscy pracownicy, którzy będą mieli kontakt z dziećmi, są zobowiązani do wykonania badań, których celem jest wykrycie ewentualnych chorób pasożytniczych. Personel powinien mieć aktualne książeczki Sanepidu.

W lokalu użytkowym tego typu należy zadbać również o prawidłowe oświetlenie, wentylację i sanitaria. Odpowiednio wyposażone toalety pozytywnie wpłyną na opinie o sali zabaw. To jeden z czynników, który decyduje o renomie marki. W biznesie każdy detal ma znaczenie, dlatego warto dbać o szczegóły. Pamiętaj, że sukces w branży w dużej mierze zależy od Ciebie.

Oferta gastronomiczna na sali zabaw

Po intensywnych harcach dzieci mogą poczuć głód i pragnienie. Prócz rozrywki, zadbaj o ich żołądek. To nie musi być nic skomplikowanego. Wystarczy kilka zdrowych przekąsek i napoje. Pyszne, zdrowe i niedrogie jedzenie na pewno przypadnie do gustu opiekunom. Porozmawiaj o zapleczu gastronomicznym w Sanepidzie i dowiedz się, jakie warunki musisz spełnić.

W przypadku wielorazowych naczyń na pewno przyda się zmywarka z funkcją wyparzania. Co więcej, będziesz musiał zakupić kilka zlewów oraz zadbać o osobne miejsce do pobierania i wylewania wody przeznaczonej do sprzątania.

Jeśli wolisz prostsze rozwiązanie, możesz zaproponować swoim klientom zapakowane hermetycznie produkty hermetyczne. Napoje w kartonach i butelkach oraz przemysłowe słodycze nie wymagają dodatkowego sprzętu. Ewentualnie może się przydać lodówka. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, rozważ wszystkie aspekty i opracuj własną niepowtarzalną strategię. Nie rób niczego wbrew sobie.

Atestowana sala zabaw gwarancją dobrej i bezpiecznej zabawy

Wyposażenie sali zabaw dla dzieci to ogromne wyzwanie. Na rynku można znaleźć wiele propozycji sprzętu przeznaczonego do rozrywki dla najmłodszych. Ciekawym pomysłem wydaje się gotowy zestaw zgodny z normą PN-EN 1176. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu na kompletowaniu sprzętu.

Oryginalne kolorowe kompozycje zachwycają wyglądem. Ułatwiają doskonalenie sprawności ruchowej i zapewniają doskonałą rekreację. Można odnieść wrażenie, że czas na chwilę się zatrzymuje. Radosny śmiech udziela się wszystkim. Widok uśmiechniętego dziecka jest bezcenny. To najlepsza nagroda dla rodzica i właściciela obiektu. Lepszej zapłaty jako przedsiębiorca nie otrzymasz.

Gotowe sale zabaw dla dzieci wywołują pozytywne emocje. Często nawiązują do bajkowych motywów i przenoszą wszystkich do świata fantazji. W ten sposób maluchy oraz ich opiekunowie mogą rozwijać swoją kreatywność. Niebanalny zestaw może zainspirować również Ciebie. Być może dzięki niemu stworzysz rozpoznawalną markę?

Podsumowanie: Sala zabaw dla dzieci — świetny pomysł na biznes

Jeśli marzysz o własnej firmie i chciałbyś zmienić świat na lepsze, otwórz salę dla dzieci. Na początku zastanów się nad lokalizacją. Później porozmawiaj ze specjalistą od BHP i ppoż. Udaj się również do Sanepidu, by poznać różne możliwości dotyczące oferty gastronomicznej. Gdy zdobędziesz niezbędne informacje, zastanów się nad tym, jaka powinna być Twoja wymarzona sala rekreacyjna dla maluchów. Potem przygotuj biznesplan, który pomoże Ci zrealizować marzenia.

W zależności od Twojej wizji możesz samodzielnie dobrać sprzęt lub zakupić zaprojektowany zestaw z atestem. Certyfikowana sala zabaw dla dzieci stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Wyrób spełniający wszystkie warunki zawarte w europejskiej normie PN-EN 1176 zminimalizuje ryzyko wypadków. Wytrzymałe i solidne materiały pozbawione toksycznych substancji nie zagrażają zdrowiu i użyciu użytkowników. Dokument poświadczający zgodność z obowiązującymi przepisami ograniczy stres związany z prowadzeniem własnej działalności. Atrakcyjna sala zabaw dla dzieci stanie się prawdziwym powodem do dumy.