Wodne tory przeszkód w Polsce — czy warto w nie inwestować?

Home 9 Blog 9 Wodne tory przeszkód w Polsce — czy warto w nie inwestować?

Wodne tory przeszkód — wzrost inwestycji w Polsce

W ostatnich kilku latach odnotowaliśmy wzrost sprzedaży dmuchańców na wodęmówi właściciel Oli-Dmuchańce – producent dmuchanych obiektów. Wodne tory przeszkód pojawiają się na polskich jeziorach. Od 2015 coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup wodnych atrakcji. Rok 2021 był rekordowy pod tym względem. Ciekawe, co przyniesie rok 2022 i kolejne lata…

Montaż wodnych torów przeszkód — najczęstszy błąd montażowy

Wodne place zabaw powinny być instalowane przez wykwalifikowane osoby, które mają odpowiednią wiedzę oraz sprzęt. Bez przeszkolenia można źle zamocować wodny tor przeszkód i w konsekwencji obniżyć poziom bezpieczeństwa użytkowników.

W Oli-Dmuchańce znajdziesz certyfikowane dmuchańce wodne. Polski producent udziela fachowych porad w zakresie montażu oraz prowadzi szkolenia dla pracowników wodnych obiektów.
Jednym z najczęściej popełnianych błędów w trakcie montażu jest niedostateczna ilość akcesoriów takich jak martwe kotwice. Nieodpowiednie obciążenie poszczególnych elementów wodnego parku rozrywki zwiększa ryzyko wypadków w trakcie zabawy. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, można wykorzystać kotwice śrubowe. Przykręca się je do dna przy pomocy specjalistycznych narzędzi oraz wykwalifikowanych nurków. Po odbyciu szkolenia w Oli-Dmuchańce można samodzielnie montować i demontować obiekt.

Wodne tory przeszkód — jakie perspektywy na przyszłość?

W sezonie letnim coraz więcej osób spędza wolny czas nad wodą. Ludzie poszukują miejsc, w których będą mogli doskonale bawić się na świeżym powietrzu i ochłodzić w takcie upałów. Atrakcje wypełnione powietrzem zapewniają świetną rekreację na wodzie. To ciekawy sposób, by aktywnie wypocząć z rodziną i przyjaciółmi.

Dmuchany tor przeszkód często nazywa się aquaparkiem lub wodnym placem zabaw. To interesująca alternatywa dla tradycyjnych basenów. Warto dodać, że niektóre parki wodne są zbudowane z pneumatycznych elementów pozbawionych międzynarodowych certyfikatów. Nie spełniają one europejskiej normy EN 15649/ISO25649, która stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Najczęściej tego typu moduły są mocowane w miejscach, w których woda jest za płytka, by zamontować dmuchańce wodne z atestem. Pojawiają się one nad morzem, jeziorem czy stawem.

Wodne atrakcje bez certyfikatu produkuje się z niskiej jakości materiałów. Często są one nieprawidłowo zaprojektowane. W konsekwencji zabawa na takim torze przeszkód jest niebezpieczna. Mimo to inwestorzy decydują się na ich zakup ze względu na stosunkowo niską cenę. To pozorna oszczędność, która może ich słono kosztować, jeśli dojdzie do wypadku.
Pomimo tego, że dmuchańce na wodę cieszą się ogromnym zainteresowaniem w świecie biznesu, możemy się w przyszłości spodziewać prawdziwego huraganu w tej branży ze względu na wodne atrakcje, które nie spełniają europejskich standardów bezpieczeństwa. Jeśli chcesz zbudować silną pozycję na rynku i przyciągnąć do siebie amatorów rozrywki na wodzie, koniecznie zainwestuj w profesjonalny dmuchany tor przeszkód, który został odpowiednio przetestowany przez specjalistów. W ten sposób skutecznie ograniczysz ryzyko wypadków.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat certyfikowanych torów wodnych? A może potrzebujesz wsparcia w zakresie montażu dmuchanego obiektu na wodzie? Skontaktuj się już dziś z Oli-Dmuchańce i dołącz do grona inwestorów, którym zależy na wysokiej jakości świadczonych usług. Wyślij maila już dziś.